Trinity Model® 
 „Warsztaty z jedną kawą” ...

Po wielu latach pracy przy realizacji projektów w różnych firmach, dedykowanych różnym rynkom i klientom. Po przeprowadzeniu niezliczonej ilości warsztatów szkoleniowych i integracyjnych zarówno tych stacjonarnych jak i zdalnych podsumowaliśmy nasze doświadczenia.  Na ich bazie opracowaliśmy najskuteczniejszy, naszym zdaniem model pracy z zespołami opierający się na trzech najważniejszych elementach:

INTEGRACJA

Efekt pracy zespołu jest zawsze lepszy niż suma wszystkich jego członków z osobna. Potwierdziliśmy tę tezę wielokrotnie podczas prowadzenia warsztatów i moderowania projektów. Aby proces szkoleniowy czy projektowy był jak najbardziej efektywny należy przygotować scenariusz, który będzie służył budowaniu i integrowaniu zespołów. Członkowie każdego zespołu różnią się od siebie wiedzą, doświadczeniem, sposobem myślenia i działania. Te różnice mogą przeszkadzać albo pomagać zespołowi w jego pracy. Dobrze zintegrowany zespół znający różnorodność swoich członków wykorzystuje ją bardzo efektywnie dla osiągnięcia założonego celu. Osiąga go szybciej a efekty są dużo lepsze.

GAMIFIKACJA

Podstawą sukcesu jest motywacja, a bardzo skuteczną metodą motywowania i budowania zaangażowania jest współzawodnictwo. Niestety silna koncentracja na dążeniu do celu często utrudnia nam współpracę w zespole. Stąd pojawienie się elementów gamifikacji, które przenoszą uczestników ze świata realnego współzawodnictwa do bardziej odległego, zbudowanego przez kanwę gry. Takie rozwiązanie z jednej strony uatrakcyjnia współzawodnictwo a z drugiej studzi „gorące głowy”. Dodatkowo kanwa gry daje świetne narzędzia pomocne w organizowaniu pracy zespołu. I tak plansza do gry staje się planem pracy, pionki i ich umiejscowienie wskazują miejsce w procesie a karty do gry stają się bazą danych, z której łatwo jest korzystać.

INNOWACJA 

Tworząc jak najlepsze warunki do kreatywnej pracy możemy wygenerować wystarczającą ilość pomysłów na rozwiązania, aby wśród nich pojawiły się te najbardziej pożądane – innowacyjne. Przy opracowywaniu naszych narzędzi  posłużyliśmy się sprawdzonymi metodami pobudzania kreatywności. Od zestawienia ze sobą wielu różnych metod burzy mózgów, poprzez odręczne pisanie i rysowanie aż po energetyzery dające możliwość zresetowania i podejście na nowo do problemu. Ukierunkowanie pracy zespołów na innowacje zapewnia wprowadzenie do procesu różnorodnych inspiracji i aktualnych trendów. Tak opracowana metodyka pomaga dochodzić do innowacyjnych rozwiązań.

Tym samym zdefiniowaliśmy trzy najważniejsze elementy wpływające na efektywność pracy z zespołami pod nazwą Trinity Model®.  Programy i narzędzia szkoleniowe jakie opracowaliśmy bazują zawsze na tym modelu a przetestowaliśmy je prowadząc osobiście liczne warsztaty i szkolenia. 

Po jednym z warsztatów usłyszeliśmy od uczestnika, że było tak ciekawe i inspirująco, że pomimo kilku przerw udało mu się wypić tylko jedną kawę. Jak się okazało pozostałe przerwy zajęły dyskusje na tematy warsztatowe inicjowane przez samych uczestników. Wtedy wiedzieliśmy, że osiągnęliśmy nasz cel.

Teraz chcemy podzielić się naszymi doświadczeniami i przygotowaliśmy ofertę narzędzi z elementami gamifikacji, aby takich „warsztatów z jedną kawą” było jak najwięcej.

Warsztaty z elementami gamifikacji angażują uczestników
Scenariusz warsztatów przeprowadzi uczestników przez cały proces projektowy
Formuła warsztatów motywuje uczestników do pracy zespołowej
Współzawodnictwo i nagrody za wykonane zadania motywują do nabywania nowych kompetencji
Cała gra mieści się w niedużym, estetycznym i trwałym opakowaniu
Previous
Next
EnglishFrenchGermanPolish