Trinity Model® 
 „Warsztaty z jedną kawą” ...

Po wielu latach pracy przy realizacji projektów w różnych firmach, dedykowanych różnym rynkom i klientom. Po przeprowadzeniu niezliczonej ilości warsztatów szkoleniowych i integracyjnych zarówno tych stacjonarnych jak i zdalnych podsumowaliśmy nasze doświadczenia.  Na ich bazie opracowaliśmy najskuteczniejszą, naszym zdaniem metodykę pracy z zespołami opierającą się na trzech najważniejszych elementach:

INTEGRACJA

Efekt pracy zespołu jest zawsze lepszy niż suma wszystkich jego członków z osobna. Potwierdziliśmy tę tezę wielokrotnie podczas prowadzenia warsztatów i moderowania projektów. Aby proces szkoleniowy czy projektowy był jak najbardziej efektywny należy przygotować scenariusz, który będzie służył budowaniu i integrowaniu zespołów. Członkowie każdego zespołu różnią się od siebie wiedzą, doświadczeniem, sposobem myślenia i działania. Te różnice mogą przeszkadzać albo pomagać zespołowi w jego pracy. Dobrze zintegrowany zespół znający różnorodność swoich członków wykorzystuje ją bardzo efektywnie dla osiągnięcia założonego celu. Osiąga go szybciej a efekty są dużo lepsze.

GAMIFIKACJA

Podstawą sukcesu jest motywacja, a bardzo skuteczną metodą motywowania i budowania zaangażowania jest współzawodnictwo. Niestety silna koncentracja na dążeniu do celu często utrudnia nam współpracę w zespole. Stąd pojawienie się elementów gamifikacji, które przenoszą uczestników ze świata realnego współzawodnictwa do bardziej odległego, zbudowanego przez kanwę gry. Takie rozwiązanie z jednej strony uatrakcyjnia współzawodnictwo a z drugiej studzi „gorące głowy”. Dodatkowo kanwa gry daje świetne narzędzia pomocne w organizowaniu pracy zespołu. I tak plansza do gry staje się planem pracy, pionki i ich umiejscowienie wskazują miejsce w procesie a karty do gry stają się bazą danych, z której łatwo jest korzystać.

INNOWACJA 

Tworząc jak najlepsze warunki do kreatywnej pracy możemy wygenerować wystarczającą ilość pomysłów na rozwiązania, aby wśród nich pojawiły się te najbardziej pożądane – innowacyjne. Przy opracowywaniu naszych narzędzi  posłużyliśmy się sprawdzonymi metodami pobudzania kreatywności. Od zestawienia ze sobą wielu różnych metod burzy mózgów, poprzez odręczne pisanie i rysowanie aż po energetyzery dające możliwość zresetowania i podejście na nowo do problemu. Ukierunkowanie pracy zespołów na innowacje zapewnia wprowadzenie do procesu różnorodnych inspiracji i aktualnych trendów. Tak opracowana metodyka pomaga dochodzić do innowacyjnych rozwiązań.

Tym samym zdefiniowaliśmy trzy najważniejsze elementy wpływające na efektywność pracy z zespołami pod nazwą Trinity Model®.  Nasza metodyka i narzędzia jakie opracowaliśmy są zawsze oparte na tym modelu.

Nasze warsztaty integracyjne i moderowanie procesów projektowych realizujemy w oparciu o tę metodykę, wciąż ją doskonaląc. Po jednym z warsztatów usłyszeliśmy od uczestnika, że było tak ciekawe i inspirująco, że udało mu się wypić tylko jedną kawę. Ponieważ pozostałe przerwy zajmowały dyskusje na tematy warsztatowe. Wtedy wiedzieliśmy, że osiągnęliśmy nasz cel.

Teraz chcemy podzielić się naszymi doświadczeniami i przygotowaliśmy ofertę narzędzi z elementami gamifikacji, aby takich „warsztatów z jedną kawą” było jak najwięcej.

Warsztaty z elementami gamifikacji angażują uczestników
Scenariusz warsztatów przeprowadzi uczestników przez cały proces projektowy
Formuła warsztatów motywuje uczestników do pracy zespołowej
Współzawodnictwo i nagrody za wykonane zadania motywują do nabywania nowych kompetencji
Cała gra mieści się w niedużym, estetycznym i trwałym opakowaniu
Previous
Next
EnglishPolish